Korzystając z usług wypożyczalni aut dostawczych musisz spełniać określone warunki, które są przez firmę bardzo przestrzeganie, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo Państwa, użytkowników dróg i wypożyczalni. Przede wszystkim, kierowca musi mieć ukończone minimum 25 lat oraz posiadać ważne prawo jazdy powyżej 24 miesięcy. Przed wynajmem, musi przestawić dwa dokumenty tożsamości (paszport lub dowód osobisty oraz prawo jazdy), jak również z góry uiścić kaucję i opłatę za wynajem auta. Jeżeli wynajmującym nie jest osoba prywatna a firma to należy posiadać ze sobą dokumenty założycielskie. Istnieje możliwość wyjazdu za granicę, jednakże tylko za zgodą wypożyczalni aut dostawczych. W przypadku wypożyczenia samochodu na więcej niż 1 dobę, wówczas firma podstawia Klientowi samochód (na terenie Krakowa).
Przed wypożyczeniem auta dostawczego należy zapoznać się szczegółowo z regulaminem, który między innymi: określa warunki korzystania z samochodu oraz zasady zachowawcze jak postępować w razie wypadku, awarii lub uszkodzenia. Wypożyczane samochody są czyste, zadbane, w pełni sprawne i z pełnym bakiem. Wynajmujący oczekuje zwrotu auta w niepogorszonym stanie. Natomiast, jeżeli zdarzy się, że w wyposażeniu będzie brakować jakiegoś elementu, widoczne będą uszkodzenia auta, itp. wówczas Wynajmujący ma prawo odmówić zwrotu kaucji w całości, ponieważ z niej pokryje koszty naprawy. Jeżeli Klient zdecyduje się na wyjazd za granicę Polski – wówczas Wynajmujący nie ponosi odpowiedzialności za awarię i szkody.
Poza tym, Klient zobowiązany jest do przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz odpowiedniego zabezpieczenia auta, W wynajętym samochodzie szczególnie zabrania się: palenia tytoniu, przekraczania dopuszczalnej ładowności, holowania innych pojazdów, oklejania samochodu materiałami reklamowymi, itd. Jeżeli Klient nie będzie wywiązywał się z warunków określonych przez wypożyczalnię samochodów dostawczych, wówczas musi liczyć się z karami umownymi, które wynoszą, np. 700 zł za brak dowodu rejestracyjnego.